Sale
Sale

Buddy Tape - 30 pcs

  • $4.50

571 pieces per roll = Each roll yields 28.55 packages

with waste, each roll will yield 25 packages.

Initial receipt was broken into 60 packages.

Roll 2 of initial order has not been divided into 20 piece packages as of 1/05/15 inventory. yb

 

=================

05/05/16

856 pieces per roll/30 pieces per pack= 28 packs per roll

24.61 per roll cost/28 packs= $.88 per pack cost; $1.99 retail per pack